Volby 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Karel Schwarzenberg |||| oficiální stránky poslance
kalendář událostí strategie životopis z tisku fotogalerie odkazy kontakty
19. 6. 2006

Finance pro zdravotnictví

Napište mi...
Dobrý den pane senátore, nevím jestli mohu, ale chtěl bych se na něco zeptat.Nevím zda mohou senátoři navrhovat rozdělení peněz do různých resortů a institucí jako poslanci. Myslím si, že by bylo potřebné rozdělili více peněz ze státního rozpočtu do sféry zdravotnictví. Osobně bych se přimlouval za větší financování psychiatrických léčeben a obdobných oddělení nemocnic. Jako osoba, která má určité psychické problémy mám na tom zájem. Tyto léčebny a nemocniční oddělení jsou totiž v nevyhovujícím stavu. Budovy i vnitřní zařízení jsou zastaralé a nevyhovující. Vybavenost těchto nemocnic je naprosto nedostatečná. Zajímalo by mě jestli mohou zaměstnanci těchto nemocnic odebírat pacientům jejich osobní doklady, jako je OP, kartička zdravotní pojišťovny atd. Dále by mě zajímalo jaká mají tamější pacienti za zákona práva a kdo je případně kontroluje. Myslím dodržování jejich práv. Chtěl jsem Vás jako občan i obyvatel Prahy 6, kterou zastupuje v Senátu PČR požádat, zda byste nemohl iniciovat návrh na větší přísun peněz do těchto zařízení za státního rozpočtu. Bylo by velmi potřebné tato zařízení opravit, zmodernizovat, dovybavit jakož i zlepšit celkovou péči o osoby duševně nemocné v tomto státě. Neboť být duševně nemocen není totéž co nesvéprávná osoba. Tím vybavením jsem měl na mysli např. více stolních her, knih , nějakou klubovnu nebo místnost pro ukrácení volného času. Toho zde bývá až moc a není ho jak naplnit. Nevím, zda jsem to napsal dosti srozumitelně, ale snad pochopíte, co jsem Vám chtěl sdělit. Děkuji
David Sladký
Student19. 6. 2006

Milý Davide,
 
děkuji Vám za Váš mail. Bohužel senátorům Ústava nedala právo disponovat finančními zdroji, resp. rozpočet ČR projednávají pouze poslanci Poslanecké sněmovn, takže nemohu vyhovět aktivně Vaši žádosti. 
 
Souhlasím s Vámi, že by  nemocnice a léčebny potřebovaly modernizaci a obnovu, i přestože jde do oblasti zdravotnictví obrovská suma finančních prostředků, není to častokrát uvnitř nemocničních zařízení patrné. I když na druhou stranu se domnívám, že  vybavení čekáren stolními hrami, knihami či zajištěním nějaké klubovny by neměl být problém zajistit z rozpočtu nemocnice. Možná by stačilo se obrátit na ředitele nemocnice s tímto podnětem.
 
Právy pacientů se zabývá občanské sdružení na ochranu pacientů Vladka.Boskova@seznam.cz
a dále Svaz pacientů ČR - níže jsou kontakty.
 
S úctou
 
Karel Schwarzenberg

Ústřední kancelář Svazu pacientů ČR

Svaz pacientů ČR
Sokolská 32, 120 00 Praha 2
E-mail: svaz.pacientu@pacienti.cz
Web: www.pacienti.cz
Tel.: 603 720 158

Mapa: Najděte na mapě

IČ: 69056978

Kontakty na prezidenta a viceprezidenty svazu

 

Poradna pro pacienty

Od 24.2.2006 si o radu volejte k ministru zdravotnictví Davidu Rathovi
Tel. ---> 224 972 597 (Ministerstvo zdravotnictví)
Tel. ---> 224 972 535 (Ministerstvo zdravotnictví)
Info o podávání stížností E-mail: ministr@mzcr.cz

Poradna Svazu pacientů ČR

Poradna všeobecná - nejdříve od 9,00 hodin
Eurotel: ---> 607 669 239
T-Mobile: ---> 603 720 158
Vodafone: ---> 777 158 720
(Omluvte však někdy nedosažitelnost z důvodu jednání.)

Poradna On-Line na webu

 

Doprava v Praze

Konec

Mám svůj názor, zajímá mě váš

© 2004–2023 Karel Schwarzenberg oficiální stránky poslance Kandidatura na Prezidenta ČR 2013