Volby 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Karel Schwarzenberg |||| oficiální stránky poslance
kalendář událostí strategie životopis z tisku fotogalerie odkazy kontakty
19. 6. 2006

Zrušení KSČM?

Vážený pane Schwarzenbergu,zajímalo by mne jaký máte názor na komunistickou stranu v dnešní době. Já osobně jsem moc nepoznal život v totalitním Československu,ale z vyprávění z článků a knih se snažím pochopit, co to vlastně bylo za historické období. Z toho co jsem se dočetl jsem si udělal jakýsi obrázek a jsem toho názoru, že to byl jeden velký omyl, který poznamenal Česko na dlouhou dobu. Propto vůbec nedovedu pochopit, jak někdo z nás občanů, může dát ve volbách komunistům hlas! Vzhledem k tomu, že těchto chorobomyslných lidí je poslední dobou dost, obávám se sílícího vlivu této strany v Čechách. Chci se jen zeptat, jestli je možné zákon o zrušení zmiňované strany prosadit na naší politické scéně?

Za odpověď mnohokrát děkuji, s pozdravem
Michal Tuček19. 6. 2006

Vážený pane Tučku,

děkuji srdečně za Váš mail. Vaše otázka by byla na dlouhý rozhovor, ale dovolím si podstatné sděliti  po mailu. Je jisté, že teorie komunismu byla mylná a poznamenala Československo i Českou republiku na dlouhou dobu, a to nejen v oblasti hospodářské, ale i špatnou péčí o památky, drancováním přírody a v neposlední řadě měla tato ideologie dopad i na duše.

Proč lidé komunistickou stranu volí? Domnívám se, že pro mnoho občanů to byla doba jejich mládí, a tak se sentimentem vzpomínají na "zlaté časy". Je však zajisté pravda, že se životní podmínky pro mnoho z nich zlepšily. 50 let komunismu ale zapříčinilo, že se lidé nemuseli sami rozhodovat, což mnoha lidem vyhovovalo. Mám však dojem, že dnes je již na zákaz komunistické strany pozdě a také si nejsem jist, zda-li by to mnoho pomohlo - lidé s tímto smýšlením by zůstali, akorát by vstoupili do jiných stran.
Snad je lepší, když jsou ti skalní pohromadě.

S úctou

Karel Schwarzenberg

Konec

Mám svůj názor, zajímá mě váš

© 2004–2023 Karel Schwarzenberg oficiální stránky poslance Kandidatura na Prezidenta ČR 2013