Volby 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Karel Schwarzenberg |||| oficiální stránky poslance
kalendář událostí strategie životopis z tisku fotogalerie odkazy kontakty

NAPSAL JSEM


Schwarzenberg: Protože umím říkat „Ne!“

Proč bych se měl stát prezidentem České republiky? Jsem přesvědčený, že pro funkci hlavy státu mám tu nejlepší možnou průpravu. Po svém návratu z nuceného pobytu v zahraničí jsem se přihlásil do služby a nastoupil do prezidentské kanceláře jako kancléř Václava Havla. Znám řadu předních světových politiků, získal jsem mezinárodní zkušenosti a cenné kontakty. Ty nyní nabízím ve prospěch země. klikněte na odkaz

 Více informací

Schwarzenberg: "Zloději budou mít zastoupení i ve sněmovně!"

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/schwarzenberg-zlodeji-budou-mit-zastoupeni-i-ve-snemovne.html Klikněte na odkaz

 Více informací

Vláda nepřežije, očekává Schwarzenberg

Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je ohledně další budoucnosti kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) skeptický. Pokud se vládě nepodaří prosadit dohodnutá úsporná opatření, ministři za TOP 09 prý vládu opustí. Schwarzenberg zároveň řekl, že namísto přeskupení sil a vzniku nového kabinetu by preferoval předčasné volby. (noviky.cz

 Více informací

Schwarzenberg: Za první republiky jsme budovali stát. Měli bychom na to navázat

"Co mi nyní silně schází, je, že jsme z první republiky nepřevzali pozitivní vztah k zemi. Je čas přemýšlet a zvážit, co může každý z nás udělat – a promiňte mi to staromódní slovo – pro naši vlast," tvrdí Karel Schwarzenberg. (blog.aktualne.cz) více na

 Více informací

Schwarzenberg: Budeme držet pohromadě

Rozhovor s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. ČT 1, 14. 10. 2012, Pořad: Otázky Václava Moravce . Přepis rozhovoru je dostupný po kliknutí na odkaz:

 Více informací

K udělění Nobelovy ceny pro EU

"Byl bych šťastnější, kdyby cenu dostala nějaká osobnost. Ale není sporu o tom, že EU je nejvštší dílo míru, které vzniklo po zkušenosti dvou světových válek." Karel Schwarzenberg - MF Dnes 13.10.2012.


Schwarzenberg: Putin Rusko izoluje před světem

„Mám dojem, že jsme trochu zaostali a děláme příliš málo. Byli jsme pomalí a málo jsme se angažovali za časů Jelcina,“ uvedl ministr. (Lidové noviny, 27. 9. 2012.) Celý článek je dostupný po kliknutí na odkaz:

 Více informací

Nevěřím v úspěch v krajských volbách, přiznal Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg je smířen s neúspěchem strany TOP 09 v nadcházejících krajských a senátních volbách. Až neobvykle upřímně přiznává: oproti volbám do Sněmovny před dvěma lety získáme nanejvýš polovinu hlasů. Maximálně osm procent. "To tak bývá, že když člověk dělá nepříjemné věci, není populární. My jsme před volbami upozorňovali občany, že musíme šetřit. Každý ale očekává, že se bude šetřit u někoho jiného, ne u něho," uvádí.(MF Dnes 24.9.2012)


Nenechám Nečase zkazit pověst Česka, rozčilil se Schwarzenebrg.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se včeara rozčilil na svého premiéra tak, jako ještě nikdy předtím. Vadí mu, že se Nečas vyjadřoval k tématu lidských práv, kterému nerozumí. "My jsme známi jako ochránci lidských práv od Barmy po Afriku. Tuto pověst si nenechám pokazit," řekl Schwarzenberg. (MF Dnes 12.9.2012). Více na:

 Více informací

"Člověk se nemá nechat vydírat. Ať si to uvědomí všichni, kteří se o to pokoušejí.

K.Schwarzenberg k neschválení daňového balíčku. (MF Dnes 7.9.2012).

Strana 1/12 Následující

© 2004–2023 Karel Schwarzenberg oficiální stránky poslance Kandidatura na Prezidenta ČR 2013