Volby 2013 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Karel Schwarzenberg |||| oficiální stránky poslance
kalendář událostí strategie životopis z tisku fotogalerie odkazy kontakty

NAPSALI O MNĚ


Soudy se musí znovu zabývat dědictvím hlubocké větve Schwarzenbergů

Obecné soudy se budou muset znovu zabývat otázkou, kdo je dědicem hlubocké větve schwarzenberského rodu. Ve středu o tom rozhodl Ústavní soud, když vyhově stížnosti Alžběty Pezoldové, vnučky posledního držitele panství Adolfa Schwarzenberga. Jde prakticky pouze o rodinnou hrobku v Domaníně u Třeboně, zbývajícího majetku se dědictví netýká, neboť je chráněn speciálním zákonem (Lex Schwarzenberg) z roku 1947.

 Více informací

Schwarzenberg: Izrael má právo na obranu

19.11.2012 Izrael má právo na obranu, řekl při jednání s kolegy z Evropské unie český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Naznačil, že pokud by ostřelování izraelského území z pásma Gazy pokračovalo, pak by byla přiměřená i pozemní operace izraelské armády. Věří však, že k tomu nedojde a že se obě strany dohodnou na příměří.

 Více informací

Schwarzenberg vyhrál dědický spor s nevlastní sestrou o rozsáhlý majetek

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg vyhrál dědický spor, v němž se s nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou přel o rozsáhlý majetek. Rakouský nejvyšší soud ve Vídni rozhodl, že si Schwarzenberg může ponechat zděděné zámky a usedlosti v Rakousku a Bavorsku, informovaly dnes agentury DPA a APA. klikněte na odkaz

 Více informací

Schwarzenberg: S pískotem musíte v politice počítat

Místo oslav svých jmenin včera besedoval s důchodci a pak zašel do hradeckého klubu U Cikána poslechnout koncert Davida Kollera.

 Více informací

Schwarzenberg: Budeme držet pohromadě

Rozhovor s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem ČT 1, 14. 10. 2012, Pořad: Otázky Václava Moravce. Přepis rozhovoru je dostupný po kliknutí na:

 Více informací

Schwarzenberg: Trochu bych zmírnil sociální politiku

"Jsou jisté kroky v sociální oblasti, které bychom měli trochu zmírnit, protože jsme neodhadli správně, jaké to bude mít dopady," uvedl ministr. Rozhovor s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. (Právo, 15. 10. 2012). Celý rozhovor jr dostupný po kliknutí na:

 Více informací

Velký rozhovor z lázní v Lidových novinách

Karel Schwarzenberg odpovídal na otázky redaktora v létě při pobytu v lázních. Redaktor varoval “Bude to dlouhý rozhovor” a Karel Schwarzenberg ho vyzval: “Jděte do toho!” Tak začíná první rozhovor nového seriálu Lidových novin na téma “Proč chci být prezidentem”. (Magazín LN, 7. 9. 2012)

 Více informací

Karel Schwarzenberg a jeho „knížecí rozhovory“ nejen s Karlem Hvížďalou

Knížecí rozhovory je nová kniha, kterou s Karlem Schwarzenbergem připravil Karel Hvížďala. Tentokrát však není v roli tazatele, ale nechává osobnost předního českého politika vystoupit z interview, která s ním vedli jeho kolegové novináři v letech 1990 - 2012. Kniha vychází u příležitosti pětasedmdesátin Karla Schwarzenberga. Její křest proběhne 4. 9. v 16 hod. v knihkupectví Portál v Praze 8. (tiskovky.info, 2. 9. 2012) . Více na:

 Více informací

Nejvíce "fanoušků" má Schwarzenberg

Billboardy, setkání v ulicích, debaty. Prezidentští kandidáti rozjíždějí své kampaně. Nezapomínají ani na sociální sítě. Na prvním místě v oblibě fanoušků je Karel Schwarzenberg, který jich má na Facebooku přes dvacet tisíc. Mílovými kroky ho ale dohání právník Vladimír Franz.(9.8.2012). Více na:

 Více informací

Zásadní koaliční problém? Blažka si podal Schwarzenberg

O tom, že právě ochota bývalého ministra vyhovět návrhu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby se pražskou vrchní zástupkyní stala Bradáčová, stála Pospíšila křeslo, už dneska nikdo nepochybuje. “Po pravdě řečeno jsem měl málo pochyb, že smyslem jmenování tohoto ministra bylo zabránit tomu, aby se státní zastupitelství osamostatnilo,“ potvrdil ParlamentnímListům.cz předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. A svá slova doplnil citací slavného anglického spisovatele G. K. Chestertona. “Prohlásil, že člověk má zpozornět, když najde v mléce pstruha,“ řekl ministr zahraničí. (20.7.2012 parlamentnilisty.cz)

Strana 1/12 Následující

© 2004–2020 Karel Schwarzenberg oficiální stránky poslance Kandidatura na Prezidenta ČR 2013